Potravinový inkubátor

Potravinový inkubátor

vytvorený v rámci projektu Drive4SIFood

Prejsť na stránku

Prenájom priestorov na organizáciu konferencií, workshopov, seminárov a rôznych iných podujatí

Rezervácie

Zapojte sa do spotrebiteľského prieskumu, ktorý je zameraný na spotrebiteľské vnímanie sous-vide mäsa

Cieľom prieskumu je identifikovať spotrebiteľské vnímanie sous-vide mäsa ochuteného koreninami, bylinkami, omáčkami a prírodnými esenciálnymi silicami.
Chcem sa zapojiť do prieskumu

Zdravé potraviny vyvíjané v Agrobiotechu

Našim primárnym poslaním je i šírenie povedomia o zdravých potravinách. Preto sme sa rozhodli našu stránku obohatiť produktami vyvíjanými v Laboratóriu cereálnych technológií ako aj niekoľkými podloženými vedeckými faktami.

Otvoriť sekciu Zdravé potraviny

Multilaterálny projekt APVV úspešne pokračuje

V dňoch 3-5.11.2021 sa uskutočnilo druhé projektové stretnutie v rámci projektu grantovej schémy APVV. Stretnutie k projektu s názvom: „Vplyv procesov trávenia a absorpcie na konečnú biologickú aktivitu fytonutrientov: skutočná pridaná hodnota pre zdravie“ sa uskutočnilo na Mendelovej univerzite v Brne za prítomnosti zástupcov všetkých troch partnerov projektu.

Študenti a zamestnanci SPU senzoricky hodnotili ochutené medy

Vo Výskumnom centre AgroBioTech Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa počas troch dní konalo senzorické hodnotenie ochutených medov. Na hodnotení sa zúčastnilo 83 dobrovoľníkov z radov zamestnancov a študentov univerzity. Sledované boli znaky ako farba, vôňa, chuť a celkový dojem.

Zástupcovia VC AgroBioTech na rokovaní s ministrom pôdohospodárstva

Zamestnanci VC ABT – Ing. Jozefína Pokrývková, PhD., a Ing. Jakub Pagáč, PhD., sa zúčastnili na rokovaní s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuelom Vlčanom. Cieľom stretnutia, ktoré sa konalo 20. augusta v Bratislave, bola aktuálna problematika projektov samospráv v oblasti nástrojov na boj s klimatickou zmenou, revitalizáciou krajiny a agrolesníckych systémov hospodárenia.

Multilaterálny projekt APVV úspešne pokračuje

Študenti a zamestnanci SPU senzoricky hodnotili ochutené medy

Zástupcovia VC AgroBioTech na rokovaní s ministrom pôdohospodárstva

Vyšiel zborník vedeckých prác VC ABT

Viac informácií

PARTNERI PROJEKTU

Unikátnymi partnermi stojacimi za zrodom projektu výstavby a uvedenia do života Výskumného centra AgroBioTech sú tri dôležité inštitúcie.

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

Adresa: Tr. A. Hlinku 2, 949 76 Nitra

ikona-telefon +421 37 641 41 11

fax-256 +421 37 641 55 99